Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 czerwca 2014

Kupiliśmy DOM :)
                                                                    Witajcie :)
Wiem wiem dawno mnie nie było ale mam wytłumaczenie :) a mianowicie kupiliśmy dom.Łatwo nie było dostać kredyt na dom drewniany a to dlatego że banki traktują domy z drewna jako domy letniskowe które można rozebrać i przenieść w inne miejsce,a więc średnie zabezpieczenie dla banku.Chodziliśmy więc od banku do banku i od doradcy do doradcy aż w końcu się udało.Bankiem który nas kredytuje jest PKO i tylko w tym banku nie było problemu .A teraz trochę o naszym zakupie:) Dom  jest drewniany i jest to część bliźniaka,nasz część ma metraż 50m2 mieszkalna i 25m2 stodoła,która chcemy również zaadaptować na mieszkalną.Niestety tutaj pojawiły sie pierwsze ''schody'' zgłosiliśmy  remont i okazało się że do jest zabytkowy i teraz mamy na głowie jeszcze konserwatora.Mam nadzieje że nie będzie robił dużych problemów,choć po przekopaniu for internetowych mam mieszane uczucia ale  optymistyczne nastawienie i tego się trzymam.W tym momencie całość nie wygląda obiecująco ale pokaże wam nasz skansen :) 8 komentarzy:

 1. będzie w czym pieniążki topić

  OdpowiedzUsuń
 2. powodzenia aby Wam się spełniły marzenia i dom tylko piękniał!
  pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. No, no, no, musicie mieć dużo pozytywnego myślenia, zapału i odwagi. Ale potem ta mała ruderka będzie wyglądała genialnie. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dawno Cię nie było to fakt.
  Wiele pracy Was czeka, ale też widzę w nim wielki potencjał i pole do popisu.
  Niecierpliwię się na dalsze poczynania.
  Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Domek piękny i juz z niecierpliwością czekam na metamorfozy krok po kroku, bedzie pieknie!
  Gratuluje zakupu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę,że podobnie jak ja kochasz budownictwo drewniane:)Dla nas to nie tylko praca ale i pasja.Jeśli będziesz miałą jakieś pytania służę pomocą.Gratuluję cudownego miejsca,aż zazdroszczę Wam tek twórczej pracy!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam :) Chcę pomalować zielone groszkowe ściany na biało. Kupiłam grunt Śnieżka i białą farbę Dekoral, na 1 ścianie mam boazerię i z Twojego polecenia kupiłam emulsję (niestety błyszczącą) ze Śnieżki. Moje pytania są takie: jak przygotować ściany do gruntu? mają "dziury" po odklejeniu naklejek w kilku miejscach i 2 dziury po haczykach na obrazy. Jakie akcesoria do tego kupić? bo nie mam nic... ani pędzla, wałka, jakiejś "brytfanki" do mieszania (to czerwone http://atogratka.pl/pol_pl_Komplet-uniwersalnych-akcesoriow-do-malowania-scian-i-nie-tylko-609_2.jpg) nie wiem jak zabezpieczyć pokój... typowa baba z 2 lewymi rękami... :<
  PS cieszę się, że wróciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. faktycznie to jest skansen :) ale myślę, że wyjdzie z tego piękny dom z duszą ! gratuluję odwagi

  OdpowiedzUsuń